Projekt "Mäleta tulevikku" Prantsusmaal

Tekst on Pärnu Postimehest, link on SIIN. Eelmisel nädalal toimus esimene Pärnu linna noortekogu välislähetus. Juhatuse liikmed Laura Kiviselg ja Sigrit Alunurm külastasid väikest Kesk-Prantsusmaa linna nimega Loches.
Vasakult: Kaks neidu Pärnust, kaks neidu Soomest ja neiu Horvaatiast.
Arutleti nelja põhiküsimust Euroopa Liidu olemusest, puudustest, eelistest ja tulevikust. Iga riigi mõtted salvestati. Parematest vastustest pannakse kokku film, mis jõuab Euroopa Parlamenti. Näiteks leiti, et ELi põhirõhk on konfliktidel, mitte ühtsusel.
Kõik osalejariikide noored soovivad edaspidi liidu liikmeks jääda.
Lähetuse eelviimasel päeval korraldati linnarahvale laat, kus esindatud oli iga riik. Jagati voldikuid oma kodumaa infoga ja pakuti suupisteid. Pärnu tüdrukud olid suisa rahvariided kaasa võtnud, tutvustamaks meie kultuuri. Maiustamiseks pakuti kama ja Kasekese batoonikesi.
Projekti "Mäleta tulevikku" ("Remember the future") korraldab organisatsioon Europe Berry Touraine. Tegemist on 23 kuud kestva projektiga, mis toob kokku Euroopa noored, kes arutavad ELiga seonduva üle. Pärnakad osalesid seal esimest korda. Euroopa noori oli kohale tulnud umbes 250.

Kommentaarid